Jeśli pracujesz za granicą, ale chcesz ubiegać się o kredyt gotówkowy w Polsce, musisz wiedzieć, na jakich warunkach bank udzieli (lub kiedy nie udzieli) Ci finansowania. Poniżej poruszam kilka najważniejszych kwestii, które musisz wiedzieć.

 

Wyższy dochód to nie wszystko, czyli kiedy bank nie udzieli kredytu

Żeby bank wziął pod uwagę dochód podczas oceny zdolności kredytowej, musi on pochodzić z pracy na podstawie umowy o pracę lub kontraktu.
UWAGA: Bank nie respektuje dochodów osób, które mają własną działalność poza granicami kraju, nawet jeśli dochody te są wyższe niż osób, które pracują na podstawie umowy o pracę czy kontraktu.

W  tym celu w banku, musimy złożyć poniższe dokumenty:

  • zaświadczenie o dochodzie
  • wyciągi z konta z wpływami z przynajmniej trzech miesięcy
  • raportu z miejscowego Biura Informacji Kredytowej (lista poniżej)

 

W przypadku kredytu gotówkowego na decyzję będziemy czekać ok. 3 dni. Najlepiej złożyć wnioski do kilku banków jednocześnie.

 

Lista miejsc za granicą, w których uzyskasz raport z BIK

Powyżej pisałem o tym, że jednym z wymaganych dokumentów podczas starania się o kredyt w Polsce będzie raport z miejscowego Biura Informacji Kredytowej. Sprawdź, gdzie udać się w kraju, w którym pracujesz w celu uzyskania takiego raportu:

Niektóre przypadki wymagają często konsultacji osoby zorientowanej w dziedzinie kredytów. Przypominam, że udzielam porady zupełnie bezpłatnie – dlatego zapraszam do kontaktu osoby pracujące za granicą, które chcą zaciągnąć kredyt w Polsce.

Nie tylko pomogę znaleźć najlepsze rozwiązanie (każdy ma inne preferencje podczas wyboru oferty bankowej – podpowiem na co warto zwrócić uwagę), ale także pomogę skompletować ważne dokumenty. Zapraszam na niezobowiązujące spotkanie!